IV Rodzinny Piknik TranSPORTOWY

IV Rodzinny Piknik tranSPORTOWY odbył się w słoneczną i prawdziwie letnią sobotę 16 czerwca 2018 roku na boisku sportowym w Ochojnie. Tradycyjnie organizacją wydarzenia, przygotowanego dla wszystkich członków Oddziału SITK w Krakowie oraz ich rodzin, zajęli się członkowie Koła w Politechnice Krakowskiej z Prezes Koła – Sabiną Puławską-Obiedowską na czele. Wsparcie koleżanek i kolegów (a szczególnie Krzysztofa Francuza, Urszuli Dudy-Wiertel, Pauliny Sapoń, Tomasza Kulpy i Aleksandry Ciastoń-Ciulkin)  z Koła w PK dało wymierne korzyści w postaci wspaniale zorganizowanego Pikniku, w którym wzięło udział ponad 70 osób (w tym 35 dzieci).

Na wszystkich uczestników czekały wyśmienite potrawy z grilla, poczęstunek na stole w postaci przekąsek, owoców i napojów. Największym powodzeniem cieszyły się atrakcje dla dzieci w postaci dmuchanych zjeżdżalni (na których momentami robiło się tłoczno), malowania twarzy. Była również możliwość dokładnego obejrzenia autobusu napędzanego gazem, który dzięki uprzejmości firmy Mobilis Sp. z o.o., przywiózł uczestników na Piknik tranSPORTOWY. Swoją obecnością zaskoczył również uczestników TRAMBUŚ (oficjalna maskotka MPK S.A. w Krakowie), który przyjechał na Piknik prosto z zajezdni tramwajowej.

Niezmiennym dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy przeprowadzone na boisku: toczenie opony, zamiatanie melona miotłą, przeciąganie liny. Wszystkie dzieci obecne na Pikniku tranSPORTOWYM zostały hojnie obdarowane przez organizatorów. Odbył się również tradycyjny mecz piłki nożnej o puchar Prezesa Koła PK. Zwycięstwo odniosła drużyna niebieskich w składzie: Krzysztof Solecki, Tadeusz Mrowiński i Adam Stefanowicz. Gratulujemy również drużynie przeciwnej, która dzielnie walczyła do samego końca!

Piękna wiosenno-letnia pogoda dopisała, a atmosfera była niepowtarzalna. Zarówno dzieci jak i dorośli bawili się znakomicie. Już nie możemy doczekać się kolejnego rodzinnego spotkania pod szyldem SITK RP Oddział w Krakowie.

IV Rodzinny Piknik tranSPORTOWY został uwieczniony na filmie przygotowanym przez naszego kolegę – sympatyka SITK – Mateusza Hyrca. Film można obejrzeć na portalu YouTube pod linkiem:  https://youtu.be/Grk7n043Mhc a także poniżej :-)

Opracowanie: Paulina Sapoń

 


Powiazane tresci