Jubileuszowa Wystawa „70 lat mobilności”

W ramach obchodów Jubileuszu 70-lecia SITK RP Oddział w Krakowie zapraszamy wszystkich Członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia
na oficjalne otwarcie Jubileuszowej Wystawy "70 lat mobilności w Krakowie”

15 września 2016, godz. 13.30 –  14.00

Kraków, Urząd Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych ¾, Hall Kamienny

Celem najważniejszym tej inicjatywy jest ukazanie mieszkańcom i gościom odwiedzającym nasze miasto roli transportu w rozwoju miasta, przedstawienie zmian jakie w okresie 70 lat dokonane zostały w zakresie mobilności miejskiej i w konsekwencji upowszechnienie i promowanie naszego Stowarzyszenia i jego działalności.
Prezentujemy w tematycznych blokach, na kolejnych planszach, obrazowe sekwencje różnych form mobilności i infrastruktury z nimi związanej, pokazując jak bardzo zmienił się transport miejski. Te zmiany decydują o jakości życia mieszkańców, dotyczą nas wszystkich, niezależnie od statusu społecznego, płci czy wieku.
Jakość życia związana jest dziś z warunkami transportu, które we współpracy z Miastem i wszystkimi zainteresowanymi mogą być rozwiązywane metodami inżynierskimi. Nasz wkład, jako zbiorowego eksperta, to misja w działaniach każdego dnia SITK RP już od 70 lat.

Zapraszam,
Prof. Lidia Żakowska, Prezes

 


Powiazane tresci