Sprawozdanie z wyjazdu na XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Krakowie, Koło Zakładowe SITK RP w Mota-Engil Central Europe S.A. oraz Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Krakowie zorganizowało w dniu 10 maja 2017r. wyjazd na XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA do Kielc.

W tegorocznych XXIII Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, które odbyły się w dniach od 9 do 11 maja 2015 roku w Kielcach,  zaprezentowano mnóstwo nowoczesnych maszyn do budowy i utrzymania dróg, a także ciekawe rozwiązania technologiczne. Wystawę odwiedził Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Budownictwa Infrastruktury i Budownictwa – Jerzy Szmit, jak również wielu przedstawicieli branży budowalnej.

Na ponad 30 tysiącach metrów można było zwiedzić 5 wystaw związanych z infrastrukturą drogową: Autostrada–Polska, Maszbud, Traffic Expo, Rotra i Salon Europarking. Podczas targów zaprezentowało się 418 firm z 20 krajów całego świata. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się pokazy dynamiczne pojazdów i maszyn budowlanych, oraz czwarta edycja Konkursu Operatorów Maszyn Budowlanych BIG BAU MASTER.

AUTOSTRADA-POLSKA to miejsce ważnych rozmów i spotkań merytorycznych. Jednym z ważniejszych wydarzeń była debata „W dialogu buduje się najlepiej”, która została zorganizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wraz sygnatariuszami Białej Księgi Budownictwa Drogowego. Podczas debaty minister Szmit poruszył temat współpracy resortu z przedstawicielami instytucji i stowarzyszeń budownictwa drogowego, jak również z przedsiębiorcami tej branży. Podkreślił, że z jednym z efektów dialogu są zmiany we wzorze umowy pomiędzy wykonawcami a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Targi Budownictwa Drogowego to dowód ciągłych zmian w branży budowlanej. Na stoiskach pojawiły się innowacyjne produkty, jak na przykład ładowarka kołowa z napędem elektrycznym czy specjalne bariery drogowe poprawiające bezpieczeństwo na drodze.

 

                                                                                  Opracowanie i zdjęcia: Beata Toporska

 


Powiazane tresci