Z podróży po Toskanii

dsc00521 W ostatnim tygodniu czerwca (27.06.2015r do 02.07.2015) grupa SITK wyruszyła na kolejną już wycieczkę poza granice Polski. Tym razem celem podróży była Toskania, region w środkowych Włoszech, ze stolicą we Florencji.

Po kilkunastogodzinnej podróży autokarem w drugim dniu wycieczki członkowie SITK dotarli do Sieny, gdzie zwiedzili Pałac miejski (Palazzo del Comune), plac Piazza Duomo oraz Piazza del Campo, na którym rozgrywany jest słynny wyścig Palio.

Trzeci dzień zwiedzania grupa rozpoczęła od urokliwego miasta San Gimigniano, zwanego również miastem wież, a następnie średniowiecznego miasteczka Monteriggioni otoczonego murem obronnym oraz regionu Chianti, słynącego we Włoszech z doskonałych win.

Kolejny dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania Lukki, miasta słynącego ze swoich murów, kościołów i wież. Następnie grupa udała się do Pizy miasta znanego wszystkim z krzywej wieży.

Ostatnim punktem tegorocznej wycieczki była stolica Toskanii, Florencja, gdzie można było zobaczyć m. in. Santa Croce – Św. Krzyża – miejsca pochówku najznamienitszych Włochów (z Michałem Aniołem na czele) oraz najbardziej znany kościół Florencji – gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Po spędzeniu całego dnia we Florencji grupa udała się do autokaru i wyruszyła w podróż powrotną do Polski.

Opracował: Piotr Toporski
Sprawdzili: Marzena Iwańczyk / Beata Toporska

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Powiazane tresci