Z wyjazdu technicznego na budowę S7 Kraków – Rabka Zdrój, odcinek Lubień-Naprawa połączonego z przywitaniem wiosny na Rusinowej Polanie „Wiosenne Krokusy – III”

W dniu 7 kwietnia 2018 roku Członkowie Oddziału SITK RP w Krakowie oraz jego sympatycy uczestniczyli w pierwszym w tym roku wyjeździe techniczno-krajoznawczym organizowanym przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Krakowie, Koło Zakładowe w Mota-Engil Central Europe S.A. oraz Małopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa w Krakowie. Pierwszym punktem programu wyjazdu była wizyta na budowie odcinka drogi S-7, odcinek Lubień-Naprawa, który wzbudza duże zainteresowanie inżynierów z uwagi na drążony tunel pod górą Luboń Mały przez Generalnego Wykonawcę tego odcinka.

 Podczas wizyty na placu budowy uczestnicy mogli zapoznać się z zakresem wykonywanych prac, ich postępu, technologią wykonywania tunelu, jak również z trudnościami napotkanymi podczas prowadzonych robót.

Po wizycie na budowie, Członkowie SITK wyruszyli w drogę do stolicy polskich Tatr, w poszukiwaniu wiosennych krokusów. Celem tegorocznej wyprawy była Rusinowa Polana oraz Gęsia Szyja. Przewodnicząca Koła SITK w Mota-Engil Central Europe S.A. Beata Toporska przekazała każdemu mapę turystyczną przedstawiającą przebieg planowanej trasy. Uczestnicy wyjazdu rozpoczęli swą wędrówkę z Zazadni, skąd po około jednej godzinie dotarli na Rusinową Polanę, gdzie rozpościerała się piękna panorama Tatr. Niestety, z uwagi na zalegający śnieg oraz oblodzenie trasy, zrezygnowano z wychodzenia na Gęsią Szyję w poszukiwaniu krokusów. Wszyscy udali się w kierunku Palenicy Białczyńskiej, gdzie czekał autokar. W drodze powrotnej zatrzymano się na wspólny obiad, podczas którego dzielono się wrażeniami minionego dnia jak również snuto plany na kolejna wyprawę.

Opracowanie i zdjęcia: Beata Toporska

 

Powiazane tresci