Zwiedzanie hali widowisko-sportowej Arena w Krakowie oraz Zamku na Mirowie w Książu Wielkim

fotonea-20151102-074805 Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej Oddział w Krakowie, Koło Zakładowe SITK RP przy Mota-Engil Central Europe S.A. oraz Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Krakowie zaprasza na zwiedzanie hali widowisko-sportowej Arena w Krakowie oraz Zamku na Mirowie w Książu Wielkim.

 

TERMIN: 07.11.2015r. (sobota)

Program wycieczki:

8.20 – zbiórka pod halą widowisko-sportową Arena ul. Lema 7 Kraków – pod wejściem nr 1

8.30 – rozpoczęcie zwiedzania hali widowiskowo-sportowej Arena w Krakowie (ok. 50 min.)

9.30 – wyjazd w kierunku Książa Wielkiego, po drodze zwiedzanie Kościoła Bożogrobców w Miechowie

12.00 – zwiedzania Zamku na Mirowie w Książu Wielkim ok. 40 min., po zwiedzaniu przewidziano degustację w postaci ciepłego posiłku

Ok. 14.00 – wyjazd w kierunku Krakowa

Książ Wielki, położony przy trasie Kraków–Kielce, na wzgórzu otoczonym drzewami i stawami znajduje się jeden z ciekawszych zabytków doby renesansu w Małopolsce.

Zamek na Mirowie, jak zwykło się o nim mówić, prawdopodobnie nazwę tę zawdzięcza posiadłości rodzinnej Myszkowskich w Mirowie na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Na zespół pałacowy w Książu Wielkim, pochodzący z końca XVI wieku, składają się, oprócz samego pałacu, także dwa pawilony: kaplica pw. św. Piotra Apostoła i Zofii, dawna biblioteka, a także pozostałości dawnego ogrodu, który liczył sześć poziomów. Podziwiając architekturę założenia, ma się wrażenie, że czas zatrzymał się tu w sposób wyjątkowy. Okazała rezydencja odsyła nas swą formą do momentu, w którym w sztuce powrócił klasyczny zachwyt symetrią, harmonią i proporcją.

Upływ czasu i zawiłości losu sprawiły, że zespół pałacowy znalazł się w opłakanym stanie. Sytuacja zaczęła się poprawiać dopiero gdy w 1946 roku z inicjatywy Eugeniusza Madejskiego powołano Komitet Odbudowy Zabytkowego Zamku w Książu Wielkim. Wkrótce po przeprowadzonym remoncie w murach pałacu utworzono liceum ogólnokształcące, które obecnie wchodzi w skład mieszczącego się tam Zespołu Szkół im. W. Witosa.

Źródło: http://www.dnidziedzictwa.pl/newsy/dni-dziedzictwa-2015-zespol-palacowy-w-ksiazu-wielkim/

TAURON Arena Kraków to największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych na świecie halowy obiekt widowiskowo-sportowy. Położona jest zaledwie 4 kilometry od Rynku Głównego w Krakowie, w malowniczym otoczeniu Parku Lotników Polskich. Jest także świetnie skomunikowana z resztą miasta. Nasz kompleks składa się z dwóch hal Areny Głównej i Małej Hali tzw. treningowej. Arena Główna to przede wszystkim ogromna arena. Trzy poziomy widowni, miejsca siedzące lub stojące na płycie, możliwość dowolnej konfiguracji widowni to cechy, które spełnią warunki organizacji imprez każdej skali. Wygodne zaplecze dla sportowców i wykonawców, rozbudowane systemy multimedialne, a także dobre warunki akustyczne obiektu przekonały już wielu planujących wydarzenia. Będąc w Krakowie, trudno nie zauważyć tego obiektu. Uwagę zwraca niespotykany gdziekolwiek indziej ekran LED na elewacji, opasający zewnętrzną konstrukcję głównej hali na długości ponad pół kilometra.

Źródło: http://www.tauronarenakrakow.pl/o-nas/

Ze względu na kwestie organizacyjne osoby zainteresowane wzięciem udziału w wycieczce proszone są  o zgłoszenia do Biuro Oddziału SITK RP w Krakowie, e-mail: anna.bujak@sitkrp.org.pl lub tel. 12 658 93 72, w terminie do 05.11.br.  

Koszt wycieczki:

  • dla członków SITK Oddział Kraków – 15 zł
  • dla pozostałych osób – 35 zł

Koszt zawiera: transport, koszt biletów zwiedzania oraz ubezpieczenie.

Płatność gotówką w dniu wycieczki, w czasie zbiórki. Osoby, które dokonały zgłoszenia, a w dniu wycieczki zrezygnowały będą musiały ponieść cały koszt. Osoby będące członkami MOIIB proszone są o podanie numeru ewidencyjnego Izby.

W uwagi na ograniczoną ilość miejsce o udziale w seminarium decyduje kolejność zgłoszeń.

                                                                      

 

                                                                               Serdecznie zapraszamy!

Print Friendly, PDF & Email

Powiazane tresci