II Wyprawa Transportowa pn. „Wokół Krakowa” | SITK RP oddział w KRAKOWIE

II Wyprawa Transportowa pn. „Wokół Krakowa”

0 W ostatni dzień sierpnia br. członkowie Oddziału SITK w Krakowie wraz z jego sympatykami wybrali się na II Wyprawę Transportowców po obiektach wokół Krakowa.

Wycieczka rozpoczęła się od wiaduktu w Mogilanach, którego budowa zakończyła się w 2011 r. Inwestorem tego obiektu jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Kraków, a Wykonawcą firma Mota-Engil Central Europe S.A.

Kolega Wojciech Ciejka, który był kierownikiem budowy na tej budowie, przedstawił zakres wykonanych prac jak również opowiedział o problemach napotkanych podczas realizacji inwestycji.

Kolejnym punktem wyprawy był III etap Obwodnicy Skawiny, na odcinku od ul. Energetyków do drogi krajowej nr 44 o długości 2,2 km. W ramach inwestycji powstał most nad linią kolejową, rondo na skrzyżowaniu z DK 44, a także droga klasy GP wraz z chodnikami i ścieżką rowerową. Zadanie było realizowane od 2016 roku przez konsorcjum firm „Most” i „Polbud Pomorze”, a powstało dzięki współpracy GDDKiA z samorządem województwa małopolskiego i gminy Skawina.

Ostatnim punktem wycieczki była inwestycja związana z budową ścieżek rowerowych w Gminie Skawina, wykonywana przez firmę RUiBD Sp. z o.o., inwestorem zadania jest Gmina Skawina. Kolega Wojciech Ciejka oraz Koleżanka Beata Toporska przedstawili zakres wykonywanych prac, w szczególności zwracając uwagę na technologię w jakiej budowany jest ciąg pieszo-rowerowy tj. technologia betonu wałowanego RCC. Kolega Wojciech Ciejka omówił także plan programu rozwoju zintegrowanego transportu w Gminie Skawina, po czym wszyscy udali się do kawiarni na chwilę odpoczynku przy filiżance kawy.

Udostępnij

Powiazane tresci