Święto Oddziału – V Piknik TranSPORTOWY | SITK RP Oddział w KRAKOWIE

Święto Oddziału – V Piknik TranSPORTOWY

Zarząd SITK Oddział w Krakowie oraz Koło w Politechnice Krakowskiej zaprosili wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia na obchody Święta Oddziału SITK w Krakowie. 15 czerwca 2019 r. odbył się z tej okazji Rodzinny Piknik tranSPORTOWY. Już po raz piąty całe rodziny uczestniczyły w biesiadowaniu i zmaganiach sportowych.

Pani Prezes J. Majerczak serdecznie przywitała zgromadzonych gości i pogratulowała zdobytych nagród i nominacji ERNEST w roku 2019. Nagrodę w kategorii najaktywniejszy transportowiec otrzymała Prezes Koła w PK kol. Sabina Puławska-Obiedowska.

Słońca w tym dniu nie zabrakło, temperatura była bardzo wysoka, dlatego organizatorzy zapewnili ochłodzenie dla chętnych, a w szczególności dla dzieci: basen z orzeźwiającą wodą cieszył się ogromną popularnością. Na dzieci czekały też inne atrakcje: zamki dmuchane, zabawy sensoryczne: piasek kinetyczny, masa solna, przelewanie wody, łowienie z wody orzechów i plastikowych zakrętek,  malowanie farbami oraz tradycyjne malowanie twarzy.

Zgodnie z harmonogramem rozpoczęły się konkursy: rzut gumiakiem, toczenie opony oraz zamiatanie melona. Niestety ze względu na brak chętnych mecz piłki nożnej o puchar Prezesa nie odbył się. Dorośli szukali cienia i wody, a dzieci – niestrudzone, biegały szukając nowych atrakcji. Pomimo wysokiej temperatury uczestnicy chętnie jedli wspaniale przygotowaną kaszankę, kiełbaskę, karkówkę oraz grochówkę. Firma Mobilis tradycyjnie udostępniła przegubowy autobus do szczegółowego sprawdzenia przez dzieci i dorosłych.

Po dziennym piknikowaniu z dziećmi, organizatorzy zaprosili pełnoletnich uczestników na „Nocny Tramwaj”, czyli wieczorne spotkanie przy chłodzących napojach i ciepłym jedzeniu. Święto Oddziału zgromadziło na boisku MPK przy ul. Praskiej ponad 100 uczestników (w tym ok. 40 dzieci).

Ten dzień zarówno dzieci jak i dorośli spędzili bardzo intensywnie i już nie mogą doczekać się kolejnego Pikniku Rodzinnego.

 

Opracowanie: Paulina Sapoń, członek Zarządu Koła w Politechnice Krakowskiej

 

Udostępnij

Powiazane tresci