- Zarząd w drodze głosowania jawnego jednogłośnie zatwierdził Protokół nr 2(45)/2026 z posiedzenia w dniu 23 lutego 2026 r. Uwag do protokołu nie zgłoszono.
- Zarząd zapoznał się z bilansem i sprawozdaniem finansowym za rok 2025 przedstawionym przez p. Emilię Latochę (księgową Oddziału). Zarząd w drodze głosowania jawnego jednogłośnie zatwierdził Sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału w roku 2025 wraz ze sprawozdaniem finansowym za rok 2025.
- Zarząd omówił sprawy organizacyjne i statutowe związane z Walnym Zebraniem Sprawozdawczo-Wyborczym Członków Oddziału SITK w Krakowie, które ustalono na dzień 30 marca 2026 roku.
- Omówiono plan konferencji i seminariów planowanych w roku 2026.
- Zarząd omówił sprawy organizacyjne związane z obchodami Jubileuszu 80-lecia Oddziału SITK RP w Krakowie.
- Zarząd omówił stan przygotowań do 53. Konkursu prac dyplomowych I i II stopnia szkół wyższych Krakowa.
- Sekretarz Janina Mrowińska przekazała informacje o stanie przygotowań do VIII konferencji naukowo-technicznej nt.: „Nowoczesne technologie w projektowaniu, budowie i eksploatacji infrastruktury drogowej miast, metropolii i regionów NOVDROG 2026″ (Niepołomice, 23-24 kwietnia 2026 roku).
- Wiceprezes Grzegorz Dyrkacz omówił przygotowania do VII Konferencji Naukowo-Technicznej nt.: Aktualne problemy transportu zbiorowego w miastach i aglomeracjach PTZ’26, która odbędzie się w dniach 8-9 października 2026 roku w Krakowie.
- Wiceprezes Grzegorz Dyrkacz poinformował o podjętych działaniach organizacyjnych związanych z Piknikiem TRANSportrowym zaplanowanym w dniu 27 czerwca 2026 r.
- Zarząd w drodze głosowania jawnego jednogłośnie podjął decyzję o likwidacji Klubu Seniorów. Dotychczasowi członkowie Klubu przeniosą się do wybranych przez siebie kół.
- Zarząd w głosowaniu jawnym jednogłośnie zatwierdził kandydatury do Nagrody „ERNEST za 2025” w poszczególnych kategoriach.
- Zarząd w głosowaniu jawnym jednogłośnie zatwierdził kandydatury do Medalu im. Henryka Komorowskiego i do godności Członka Honorowego SITK RP.
- Zarząd przyjął do wiadomości przeniesienie członków: Jerzy Bąkowski, Janusz Magrysz, Kazimierz Żurowski do Koła Grodzkiego, Jerzy Hydzik do Koła w Zespole Szkół nr 1, Karol Nędza do Krakowskiego Koła Kolejarzy.
- Zarząd w drodze głosowania jawnego jednogłośnie podjął decyzję o ustaniu członkostwa Krystiana Woźniaka z Koła przy Politechnice Krakowskiej, Jerzego Janusia z Klubu Seniorów, Lidii Piotrowskiej z Koła w GDDKiA Oddział w Krakowie oraz zmarłego Andrzeja Bułata z Koła w GDDKiA Oddział w Krakowie.
- Rozpatrzono prośbę Zarządu Krajowego SITK o wskazanie 2 przedstawicieli Oddziału (1 z grona Seniorów, 1 z grona młodszych) do udziału w nagraniach filmu dokumentalnego pn. Członkowie SITK RP – historie, działania, perspektywy.
- Zarząd w drodze głosowania jawnego jednogłośnie przyznał zapomogę w kwocie 3000 zł w związku z wniesionym wnioskiem Przewodniczącej Koła przy Politechnice Krakowskiej.
- Omówiono sprawy związane z odnowieniem elewacji budynku siedziby Oddziału.
- Kol. Marek Błeszyński przedstawił sprawy związane z ustanowieniem nowej statuetki oddziałowej dla zasłużonych członków.


