Posiedzenie Zarządu Oddziału w dniu 23 lutego 2026R. ONLINE | SITK RP Oddział w KRAKOWIE

Posiedzenie Zarządu Oddziału w dniu 23 lutego 2026R. ONLINE

  • Zarząd w drodze głosowania jawnego jednogłośnie zatwierdził Protokół nr 1(44)/2026 z posiedzenia w dniu 26 stycznia 2026 r. Uwag do protokołu nie zgłoszono.
  • Zarząd w drodze głosowania jawnego jednogłośnie podjął decyzję o przeniesieniu składek niewykorzystanych w 2025 roku przez Koło w GDDKiA Oddział w Krakowie Rejon Kraków na rok 2026.
  • Zarząd w drodze głosowania jawnego jednogłośnie podjął decyzję o zwolnieniu z opłacenia składek za lata 2025-2026 członka Krakowskiego Koła Kolejarzy.
  • Zarząd w drodze głosowania jawnego przyznał dofinansowanie udziału w Kongresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2026 dla Członka Koła w GDDKiA Oddział w Krakowie.
  • Zarząd przedyskutował kandydatury do nagród i odznaczeń SITK RP za rok 2025.
  • Omówiono sprawy organizacyjne i statutowe związane z Walnym Zebraniem Sprawozdawczo-Wyborczym, które ustalono na dzień 30 marca 2026 roku.
  • Poinformowano o możliwości zgłaszania propozycji do Planu konferencji i seminariów na rok 2026.
  • Zarząd w drodze głosowania jednogłośnie zatwierdził Regulamin dofinansowania konferencji, seminariów, szkoleń, wyjazdów technicznych, wycieczek, spotkań integracyjnych itp., zwanych dalej wydarzeniami przez Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji w Krakowie, zwany dalej Zarządem).
  • Zarząd omówił sprawy związane z organizacją obchodów Jubileuszu 80-lecia Oddziału SITK RP w Krakowie.
  • Podsumowano przebieg Jubileuszu Seniorów: Danuty Opolskiej, Tadeusza Trzmiela, Józefa Wieczorka i Romualda Jasińskiego, który odbył się w dniu 10 lutego 2026 roku w Domu Kultury Kolejarza.
  • Zarząd omówił stan przygotowań do kolejnego Konkursu prac dyplomowych I i II stopnia  szkół wyższych Krakowa.
  • Wiceprezes Beata Toporska przekazała informacje o stanie przygotowań do VIII konferencji naukowo-technicznej nt.: „Nowoczesne technologie w projektowaniu, budowie i eksploatacji infrastruktury drogowej miast, metropolii i regionów NOVDROG 2026″ (Niepołomice, 23-24 kwietnia 2026 roku).
  • Kol. Marek Błeszyński poinformował o przygotowanym pod jego koordynacją projekcie planszy na wystawę plenerową KR FSNT NOT organizowaną w związku z Jubileuszem 80-lecia utworzenia Oddziału Wojewódzkiego NOT oraz 120-lecia powstania budynku Domu Technika w Krakowie.
  • Zarząd w drodze głosowania jawnego jednogłośnie przyjął do Oddziału członków: Tomasza Karolczaka i Bogdana Kucharskiego do Koła w ZUE S.A., Arkadiusza Dziubana do Koła w PNUIK Kraków, Kacpra Gila do Koła przy Politechnice Krakowskiej, Dariusza Nowosielskiego do Krakowskiego Koła Kolejarzy oraz Zbigniewa Opolskiego do Koła Grodzkiego.
  • Zarząd w drodze głosowania jawnego jednogłośnie podjął decyzję o ustaniu członkostwa Tadeusza Kuli z Koła w PNUIK Kraków oraz Wojciecha Mamonia z Krakowskiego Koła Drogowców.
  • Zarząd w drodze głosowania jawnego jednogłośnie zatwierdził wniosek Przewodniczącej Koła przy Politechnice Krakowskiej  kol. Sabiny Puławskiej-Obiedowskiej o zamówienie dla członków koła prenumeraty czasopisma „Przegląd Komunikacyjny”.
  • Prezes Józefa Majerczak poinformowała o spotkaniu z p. Danielem Kłosowskim, Prezesem Zarządu Kopalni Porfiru i Diabazu w Krzeszowicach w sprawie podjęcia współpracy.

 

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce plików cookies oraz Rodo.