Sprawozdanie z seminarium pn. “Od koncepcji projektowej do eksploatacji z wykorzystaniem rozwiązań Trimble. Unikalne rozwiązanie BIM w projektach liniowych jako sposób na optymalizacje projektu.”

20180423_101201 W dniu 23 kwietnia 2018 roku, w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Kraków odbyło się seminarium poświęcone prezentacji rozwiązań firmy Trimble organizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Krakowie, Koło Zakładowe w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie Rejon Kraków, Koło Zakładowe w Mota-Engil Central Europe S.A. oraz Małopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa w Krakowie.

Seminarium zgromadziło 30 osób z różnych środowisk tj. projektantów, wykonawców a także inwestorów. Prelegenci rozpoczęli wykład od prezentacji firmy Sitech poprzez jej historię aż do oferowanych produktów tj. systemów sterowania maszynami, systemów pozycjonowania, oprogramowania biurowego czy systemów nadzoru. Dużym zainteresowaniem, głównie ze strony inwestorów, cieszyło się oprogramowanie do planowania przebiegu trasy dróg w terenie uwzględniające ukształtowanie terenu czy gęstość zabudowy. Prelegenci poinformowali, że na stronie firmy Sitech istnieje możliwość pobrania darmowej 30 dniowej aplikacji programu (www.trimble.com/powerofsoftware). Ostatnim punktem programu była prezentacja oprogramowania BIM stosowanego w inżynierii lądowej oraz nowych możliwości dla inżynierów poprzez racjonalne jego zastosowanie. Na zakończenie seminarium wywiązała się dyskusja, podczas której prelegenci bardzo chętnie dzielili się swoim doświadczeniem i odpowiadali na pytania uczestników. Dla każdego uczestnika seminarium firma Sitech przygotowała drobny upominek.

Opracowanie i zdjęcie: Beata Toporska

Print Friendly, PDF & Email

Powiazane tresci