175 lat kolei w Krakowie | SITK RP oddział w KRAKOWIE

175 lat kolei w Krakowie

W dniu 13 października 1847 roku z uderzeniem godziny wpół do dziesiątej z jednego z najpiękniejszych dworców w Europie – Krakowa Głównego wyruszył szczęśliwie do Mysłowic pierwszy „parowiec”. Rozpoczęła się era podróży pociągami z Krakowa po Europie i Azji. SITK RP Oddział w Krakowie tradycyjnie pragnąc uczcić to wiekopomne wydarzenie zorganizował wspólnie z Kolejowym Towarzystwem Kultury szereg imprez przypominających i promujących ten historyczny i dziejowy fakt.

Spotkajmy się na Krakowskim Dworcu Głównym w dniu 13 października 2022 r. o godz. 9.00 gdzie z udziałem władz i kolejowej orkiestry rozpoczniemy przy zabytkowym peronie – dawnym nr 2a cały cykl wspaniałych imprez trwających cztery dni.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłoszenie udziału celem zarezerwowania biletów na przejazd specjalnym pociągiem oraz zgłoszenie uczestnictwa w konferencji Naukowo Technicznej.

Zgłoszenia przyjmuje kol. Anna Karpierz e-mail krakow@sitkrp.org.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 06.10.2022 roku lub do wyczerpania miejsc.

Udział w wydarzeniach towarzyszących, wystawach, turnieju ma charakter otwarty i nie wymaga zgłoszenia.

Serdecznie zapraszamy!

 

Udostępnij

Powiazane tresci