Spotkanie grillowe Oddziału – świętowanie Ernestów i nominacji do nagrody

ernest W dniu 29 czerwca 2016r. w ogrodzie siedziby Oddziału przy ul. Siostrzanej – „Pod Wiatą” odbyło się spotkanie poświęcone świętowaniu nagród w konkursie Ernesty za rok 2015, którymi uhonorowani zostali przedstawiciele naszego Oddziału. W spotkaniu uczestniczyli laureaci nagrody, Członkowie Zarządu Oddziału, przewodniczący kół, Członkowie Honorowi SITK: Zofia Schumacher, Kazimierz Żurowski i Mariusz Szałkowski oraz zaproszeni goście: Prezes SARP Oddział w Krakowie – Bohdan Lisowski i prof. Andrzej Szarata – dziekan Elekt Wydziału Inżynierii Lądowej PK. Oprawę muzyczną spotkania zapewnili koledzy Marek Błeszyński i Konrad Gawłowski – oddziałowi gitarzyści.

Zebranych powitała Prezes Oddziału Lidia Żakowska, która zaprezentowała uzyskane przez Oddział nagrody i przypominała o tym, że mamy rok jubileuszowy.

Laureatem tegorocznej edycji konkursu został kol. Tomasz Kulpa – Przewodniczący Koła w Politechnice Krakowskiej, który zdobył nagrodę w kategorii najlepszy transportowiec.

Nominację do nagrody w dziedzinie najlepszy drogowiec uzyskała kol. Beta Toporska, nominację w kategorii najlepszy Klub Seniora uzyskał Oddziałowy Klub Seniora, a nominację dla najlepszego koła uzyskało Koło w Mota – Engil Central Europe S.A.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie statuetek Ernesta miało miejsce w dniu 2 czerwca br. podczas uroczystej Gali Jubileuszowej SITK RP w Warszawie. Kol. T.Kulpa podzielił się swoimi wrażeniami z tej uroczystości.

W dalszej części spotkania Prezes L.Żakowska wręczyła legitymację nowo przyjętemu członkowi do Koła przy PNUK Sp. z o.o. Sebastianowi Motylowi.

Oddziałowe świętowanie tegorocznych nagród odbywało się w miłej, koleżeńskiej  atmosferze, przy smacznych grillowych potrawach przygotowanych przez Sekretarza Janinę Mrowińską i Annę Bujak z biura Oddziału. Niespodzianką był piękny i smaczny tort – wierna kopia statuetki Ernesta, którego fundatorem był kol. Tomasz Kulpa.

Drugą niespodziankę przygotował kol. Marek Błeszyński, który obdarował karykaturami swojego autorstwa aż osiem osób: Beatę Toporską, Wiesławę Rudnicką, Andrzeja Szaratę, Tomasza Kulpę, Konrada Gawłowskiego, Jolantę Żurowską, Zofię Bryniarską i Elżbietę Wiesner.  Była wielka radość, oglądanie i ocenianie podobieństwa karykatur do „oryginałów”, laureatom nagród zaśpiewano „Sto lat” oraz inne piosenki na życzenia. Wspaniałą atmosferę wydarzenia oddają załączone fotografie autorstwa kol. Tomasza Filiciak z Koła SITK przy PNUIK sp. z o. o w Krakowie.

 

Print Friendly, PDF & Email

Powiazane tresci