III Rodzinny Piknik TranSPORTOWY

W dniu 10 czerwca 2017 roku, na stadionie sportowym LKS Pasternik w Ochojnie, odbył się kolejny Rodzinny Piknik TranSPORTOWY. Impreza organizowana jest cyklicznie – tegoroczna edycja była już III przedwakacyjnym spotkaniem członków i sympatyków Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krakowie wraz z całymi rodzinami. Głównym organizatorem pikniku było Koło w Politechnice Krakowskiej.

Impreza integracyjna w formie pikniku TranSPORTOWEGO jest dedykowana przede wszystkim wspólnej zabawie, integracji, aktywnemu wypoczynkowi i relaksowi na świeżym powietrzu. Prym wiodą dzieci – maluchy w każdym wieku znajdują tam dla siebie ciekawe zajęcia i interesujące konkursy. Co roku największą uwagę uczestników skupiają konkurencje, głównie sportowe. Rodziny walczą o tytuły najlepszych w konkurencjach: turlanie arbuza (za pomocą miotły), toczenie opony autobusowej, rzut gumiakiem, skoki w workach, czy przeciąganie liny.

Jednym z dwóch obowiązkowych punktów każdej edycji rodzinnego pikniku jest mecz piłki nożnej, w którym walka toczy się o Puchar Prezesa Koła SITK w Politechnice Krakowskiej. W tym roku do gry przystąpiły 2 drużyny: połączone siły zawodników Politechniki Krakowskiej i firmy ViaVistula przeciwko zrzeszeniu Sympatyków Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krakowie. Po wyczerpującej walce, zakończonej w trudnych warunkach pogodowych, zwyciężyła drużyna zawodników Politechniki Krakowskiej i firmy ViaVistula, zdobywając tym samym Puchar Prezesa.

Drugim obowiązkowym punktem programu każdego pikniku jest Wielki Quiz Transportowy, w którym drużyny, przepytywane dociekliwie prawie jak przez Stanisławę Ryster w legendarnej Wielkiej Grze, muszą wykazać się szczegółową wiedzą dotyczącą systemu transportowego Krakowa i nie tylko. Tegoroczną edycję piknikowego Quizu charakteryzowały trudne i podchwytliwe pytania. Konkurencję zasłużenie zwyciężyła drużyna Politechniki Krakowskiej.

Podczas całodziennej zabawy, uczestnikom spotkania towarzyszyły ciekawe atrakcje. Dzieciaki miały możliwość malowania twarzy i spotkania z Tygryskiem (przyjacielem Kubusia Puchatka). Dorośli natomiast korzystali z grillowych dań, serwowanych nawet podczas niesprzyjającej aury.

Prawdziwie transportową obsługę imprezy zapewnił krakowski oddział firmy Mobilis, transportując wszystkich uczestników Pikniku najpierw na stadion LKS Pasternik, a po zakończonej zabawie bezpiecznie do Krakowa.

 

Opracowanie: Urszula Duda – Wiertel

Zdjęcia: Paulina Sapoń, Sabina Obiedowska Puławska

Koło w Politechnice Krakowskiej

 

 

 


Powiazane tresci