KONKURS SITK „KRONIKARZ ROKU 2014 ” ROZSTRZYGNIĘTY!

statuetka W Konkursie Kronik Oddziałowych Kronikarz naszego Oddziału uzyskał II miejsce.

Konkurs  „Kronikarz roku” zorganizowany został przez Oddział SITK w Kielcach, którego przedstawiciel Adam Szaraniec był zdobywcą I nagrody w poprzedniej edycji konkursu. Spotkanie kronikarzy odbyło się w Kielcach w dniu 25 kwietnia 2014 roku.

W konkursie udział wzięło 8 kronik z 6 miast (Kielce, Słupsk, Kraków, Ostrów Wielkopolski, Skarżysko Kamienna, Szczecin), w tym 4 kroniki oddziałowe oraz 4 kroniki kół lub klubów.

Oddział SITK RP w Krakowie reprezentowany był przez Joannę Mitis, która prowadzi Kronikę Oddziału oraz przez Wojciecha Ciejkę, który przedstawiał  Kronikę Koła przy Mota-Engil Central Europe S.A.

Jury składało się, zgodnie z regulaminem, ze wszystkich obecnych kronikarzy pod przewodnictwem kol. Adama Szarańca – zwycięzcy konkursu z 2011 roku. Konkurs został zakończony ok. godz. 13:30 w obecności Prezesa Oddziału SITK w Kielcach Wojciecha Rybaka. Po dokładnym przejrzeniu przez uczestników każdej kroniki i oddaniu głosów (każdy kronikarz mógł przyznać kolejno 1, 2 oraz 3 punkty na biorące udział w konkursie Kroniki) wyłoniono zwycięzców.

Zdobywcą I nagrody został Edward Kasierski – Kronikarz Międzyzakładowego Koła SITK przy Węźle PKP Słupsk,  II miejsce uzyskała  Joanna Mitis – Kronikarz Oddziału SITK w Krakowie, a lll nagrodę otrzymał Stanisław Krześniak – Kronikarz Koła Drogowców z Kielc. Dla laureatów Oddział z Kielc przygotował ceramiczne figurki „Baby Jagi” na miotle, a dla każdego z uczestników gadżety oraz foldery promujące województwo świętokrzyskie.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom także program rekreacyjny. Zorganizowano spacer po Kielcach z przewodnikiem. Ulicą Sienkiewicza (według plebiscytu z 2014 to najpiękniejsza ulica w Polsce) kronikarze udali się pod Bazylikę Katedralną Wniebowzięcia NMP, a następnie pod Pałac Biskupów Krakowskich, do którego należy pięknie utrzymany Ogród Włoski. Podczas wycieczki udało się również przejść obok dawnego więzienia (w którym obecnie mieści się Muzeum Pamięci Narodowej) oraz Pałacyku Zielińskiego, gdzie obecnie znajduje się Dom Środowisk Twórczych. Uczestnicy zobaczyli także Rezerwat Przyrody Kadzielnia  oraz  rzeźbę "Przysięga miłości", przy której często młode pary przyrzekają sobie dozgonną miłość.

Po powrocie do siedziby Oddziału w  Kielcach, kronikarze zostali poczęstowani filiżanką gorącej, pożegnalnej herbaty, a następnie ruszyli w drogę powrotna do swoich miast. 

Koleżance Joannie Mitis serdecznie gratulujemy!

Print Friendly, PDF & Email

Powiazane tresci